Shkruaj perberesin ...

Friday, February 17, 2012

Paçe planci per te shtyre oret e pagjumesise



Une vuaj nga pagjumesia. Shyqyr Zotit nuk eshte kronike por, kur ndodh te zgjohem ne 3 te mengjesit s'ka shanse qe te me rizeje gjumi. Nuk me ndihmojne as ndryshimi i pozicionit te trupit, as jasteket dhe as mbyllja e detyruar e kapakeve te syve. Pasi i lutem deshperisht Morfeut te me mbertheje ne krahet e tij, kuptoj qe e vetmja alternative per te mos u bere nervoze eshte te ngrihem nga krevati.
Marr telekomandat e bej nje zapping agresiv, te tipit 2 sek. per çdo kanal. Ka nete qe, ne ate ore, tv shfaqin emisione intelektualisht te nje niveli me te larte sesa "Isola dei Famosi", si psh. biografi njerezish te famshem, programe "on the road" ne zonat me te humbura te planetit. Nje nate u kenaqa duke ndjekur nje koncert me kenge popullore siçiliane te kenduara ne dialekt nga Carmen Consoli dhe tekset te shpjeguara nga intelektuale siçiliane.
Ne kete rast pagjumesia kalon kendshem, madje e shoqeruar edhe me nje tas me akullore por, ka nete kur nervozitetin e moszenies se gjumit e rrisin dukshem ca reportazhe te vjetra, psh. nga Kuba e Kastros apo nga Kina e Maos.
Shfaqja e Xing, Xang, Xungut, te veshur te tre me kostume doku te se njejtes mase e te shpelara me te njejtin detergjent, te cilet buzeqeshin te lumtur ndersa punojne me gezim, me ben qe per nje fraksion sekonde te me kapi dyshimi mbi te verteten kineze. Ne ate fraksion sekonde, ato fytyra lumturisht te qeshura, me bejne te veje ne dyshim edhe Kinen e pershkruar ne librat e Jung Chang-ut.
Por shyqyr Zotit (?!) jam shqiptare, dikur jam zier edhe une me ore te tera si paçe planci me te tilla propaganda e dogma diktatoresh. Jo aq sa brezat e meparshem, por jam zier! 
Fik me nervovizem tv dhe ngrihem te zieje paçen time...vetem me planc, duke turfulluar me vete kunder ketyre maoisteve italiane qe kane harruar te kurdisin oren.






Ne dialektin e Elbasanit i themi Paçe planci

Perberesit per 4 persona (por eshte aq e mire sa ngop vetem 2:))

500 gr plendes viçi i fresket
vaj ulliri ose luledielli
1-2 luge gjalp
2 luge miell
1 luge e vogel spec i kuq, pakez djeges
kripe
shume hudhra (une llogaris 2 thelba per person)
gjysem filxhan uthull vere e kuqe 

Pergatitja:
pastrojme mire e mire plendesin nese e marrim ilegalisht, nese e blejme tek kasapi ka menduar ai ta laje dhe pastroje.
E presim ne shirita te vegjel dhe e ziejme ne uje (pa kripe!) per disa ore, derisa plendesi te zbutet shume. Ne dialekt ne i themi, te sqarqet. 
Veç shkrijme gjalpin ne nje tigan, ku kemi hedhur fillimisht pak vaj.
Skuqim miellin dhe i japim ngjyre me specin e kuq.
I hedhim nje gote uje te ftohte dhe e kaurdisim me tel kuzhine ne menyre qe te mos formohen toptha brumi.
Pasi ka marre nje vale, ia shtojme plendesit qe tashme ka zier.
E rregullojme me kripe dhe e leme te zieje per rreth 15 minuta te tjera.
Pergatisim nje dressing. Presim shume imtesisht hudhren dhe e hedhim ne nje tas. I shtojme uthullen dhe pakez kripe. E leme te marinoje per gati gjysem ore.
E servirim paçen e ngrohte te shoqeruar me dressing e mesiperm....dhe i themi "ik p.... gripit" per te pakten nje jave lol



Paçe planci - Zuppa di trippa

Ingredienti per 4 persone

500 gr trippa di vitellino fresca
olio evo
1-2 cucchiai burro
2 cucchiai farina
1 cucchiaino paprika, poco piccante
sale
aglio (ca. 2 spicchi a persona)
50 ml aceto di vino rosso

Preparazione:
pulire e tagliare a listarelle la trippa fresca.
Farla bollire in abbondante acqua non salata finché diventi morbidissima.
Sciogliere il burro con l'olio ed aggiungere la farina.
Mescolare me qualche minuto, finché inizia ad imbrunire ed aggiungere la paprika. 
Versare un bicchiere di acqua fredda e mescolare di modo che non si formino dei grumi.
Unire alla trippa e cuocere ancora per una 15.na di minuti.
Regolare di sale
Fare un dressing, tagliando molto finemente l'aglio e mescolare con un pizzico di sale e l'aceto di vino rosso. Lasciarlo marinare per una trentina di minuti.
Servire la zuppa calda, accompagnata a parte dal dressing di cui sopra. A tavola ciascuno si regola col dressing in base ai propri gusti.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...