Shkruaj perberesin ...

Sunday, December 16, 2012

Lakra me mish derri ne tave balte


Lakra me mish ne tave
sipas recetes se fotografes Violeta Myftari qe e gjeni ne linkun e meposhtem, i vetmi ndryshim qe i bera recetes ishte lloji i mishit. Une perdora mish nga pjesa e qafes se derrit sepse me pelqen kjo pjese e derrit kur gatuhet me lakrat.
http://gatimetshqiptare.wordpress.com/2012/06/07/lakra-turshi-me-mish-te-terur/

3 comments:

 1. Ballakume kthehu!

  E lexoj me shume kenaqesi ditarin tend. Jo vetem pse ke receta te zgjedhura me shume shije, apo se e servir bukur ushqimin si ne pjata e si ne foto, por mbi te gjitha se shkruan me nje lloj sinqeriteti qe te ben menjehere per vete.

  ReplyDelete
 2. Flm. Eshte kenaqesi te lexosh qe dikujt i mungon :)
  Momentalisht po jetoj nje eksperience te mrekullueshme, siç eshte shtatzania, qe me ka bere te ndryshoje prioritetet e jetes sime. Megjithate kam provuar disa here te shkruaj per te percjelle recetat e me teper nepset, por bllokohem sepse me duket sikur duke folur per ndjenjat e mija te tanishme po thyej privacy-ne e raportit qe eshte krijuar me bebin. Eshte nje pengese shpirterore qe duhet ta kaloje me sezben per te mos u bere pishman me vone, sepse e di qe vite me pas do te jete bukur edhe per mua te rigjeje ketu te shkruara disa episode te shtatzanise. Ndoshta rikthehem i/e dashur anonim :)

  ReplyDelete
 3. Pershendetje e dashur!
  Shume faleminderit per komentin e bukur ne blogun tim te gatimit, do te thote shume per mua! Gjithashtu me vjen mire qe me shkrove qe un te kisha mundesine te njihja blogun tend. Urime dhe suksese te metejshme, recetat qekan shume te mira e te shijshme dhe jo te veshtira :D
  Tani te ndjek nepermjet Facebook, nuk e di nese ke Google Friend Connection qe te te ndjek me te per te qene ne update te punes tende! Ndjehu e lire te besh te njejten gje nese deshiron !
  Gjithashtu eja vizito blogun tim personal e nese te pelqen me ndiq dhe atje !
  Shpresoj te degjoj serish nga ti :)

  Follow my blog on Facebook(it would mean a lot) : http://www.facebook.com/KikisBookOfDreams

  My cooking blog : http://www.facebook.com/KikisCookingTime

  Hope to hear again from you!

  Hope you're having a great day!
  http://kikisbookofdreams.blogspot.com/

  My cooking blog, support me:
  http://kikiscookingtime.blogspot.com/

  xoxo Kiki

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...