Shkruaj perberesin ...

Tuesday, August 9, 2011

Krahe pule ne salce te kuqePerberesit per 3 persona: 

50 gr sheqer integral
200 ml leng portokalli
100 ml leng domateje
1 luge salce soje
1 luge salce worcester
6 krahe pule

Pergatitja: 
ngrohim furren ne temp. 160°C.
Hedhim ne nje tenxhere sheqerin, lengun e portokallit, lengun e domates, salcen e sojes dhe salcen worchester dhe i japim nje vale per 5 minuta, derisa sheqeri te shkrihet.
I vendosim krahet e pules ne nje tepsi dhe i hedhim salcen e perftuar.
I pjekim ne furre per rreth 2 ore duke i lagur vazhdimisht me salcen dhe duke i kthyer here pas here. I sherbejme te ngrohta me patate furre.
Per t'i paraqitur sa me kendshem, formojme nje kaush me leter pjekjeje dhe e mbushim me patatet dhe krahet e pules. 
Gjak e dhjame :D


No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...