Shkruaj perberesin ...

Wednesday, August 3, 2011

Mengjese vere III


Perberesit per 1 person:

1 kuti kos natyral grek, 120 gr
pak qumesht me sheqer i kondensuar
fruta sipas deshires
sheqer pluhur

Pergatitja:
perziejme kosin me qumeshtin e kondensuar. I shtojme sheqer nese e duam me te embel. E hedhim neper tasa apo gota. Grijme frutat dhe i vendosim siper kosit. I sperkatim me sheqer pluhur dhe...mengjesi eshte gati!
Gjak e dhjame :D

1 comment:

  1. E pastrove frigoriferin moj nane? Shume bukur!

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...