Shkruaj perberesin ...

Sunday, March 13, 2011

Sallate me fruta

Nese per te bere torten me fruta keni blere fruta ne sasi industriale, apo nese ne frigorifer ju kane mbetur disa banane qe po te rrine edhe disa ore aty duket sikur kane qene me pushime ne Kenia, apo nese keni nje neps te pafrenueshem per embelsira por jeni ne diete, kjo recete eshte per Ju!


Perberesit per 4 veta:

2 kiwi
2-3 mandarina
2 molle
2 banane
Arra te thyera sipas deshires
1 ose gjysem shege
Lengu i nje portokalli
Liker i embel
Sheqer sipas deshires.

Pergatitja:

Presim frutat ne kubete. Pastrojme shegen dhe marrim prej saj kokrrat e vogla. I vendosim frutat ne nje tas dhe shtojme arrat, lengun e portokallit, likerin dhe sheqerin. I perziejme mire e mire dhe i vendosim ne frigorifer per rreth 1 ore.
Gjak e dhjame :D

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...