Shkruaj perberesin ...

Thursday, May 5, 2011

Sallate me kastraveca


Perberesit per 4 persona:
3 kastraveca,
1 luge mustarde
1 limon
1 luge majdanoz
vaj ulliri
kripe
piper
Pergatitja:
i qerojme kastravecat dhe i presim ne feta. I kriposim dhe i leme per nja gjysem ore qe te leshojne lengun e tyre. I lajme, i thajme dhe i vendosim ne tasin e sallates. I hedhim pak majdanoz te fresket te grire holle. Ne nje tas pergatisim nje dressing me lengun e nje limoni, mustarde, dy luge vaj ulliri, kripe, piper dhe ia hedhim sallates. 
Gjak e dhjame :D

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...