Shkruaj perberesin ...

Friday, May 20, 2011

Embelsire me komposto pjeshkePerberesit per 4 persona:
100 gr çokollate dark
60 gr shtalpe ose pana per embelsira
50 gr sheqer
20 gr amareta
6 pjeshke kompostoje


Pergatitja:
lyejme me sheqer pjeshket dhe i vendosim ne nje tepsi te mbuluar me leter pjekjeje. I pjekim per 10 minuta ne temperaturen 220°C. Shkrijme ne banjomaria ose ne mirkovale çokollaten. I shtojme pana dhe amaretat e grira. Shtrojme ne pjate kremin e çokollates dhe me pas pjeshket. Sipas deshires mund t'i shoqerojme me pana te rrahur me sheqer dhe amareta.  
Gjak e dhjame :D

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...