Shkruaj perberesin ...

Wednesday, September 21, 2011

Krem me çokollaten MarsPerberesit per 500 ml:

250 ml pana
300 gr çokollata Mars

Pergatitja:

hedhim gjysmen e panes ne nje tenxhere te vogel dhe e ngrohim ne zjarr te ulet. 
Ndajme ne copa te vogla çokollaten Mars dhe ia shtojme panes.
I perziejme pa nderpreje derisa çokollata te shkrihet. Me pas i shtojme gjysmen tjeter te panes dhe vazhdojme ta perziejme.
E servirim me akullore.
Ky krem mund te konservohet ne frigorifer, sdq mos harroni ta fshini tenxheren me gishta :)))No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...