Shkruaj perberesin ...

Saturday, July 16, 2011

Sallate me shalqi, fruta pylli dhe raki rrushi

Perberesit:

shalqi
manaferra
mana toke
raki
sheqer pluhur
mente e fresket

Pergatitja:

presim shalqinin ne feta dhe e vendosim mbi pjaten e servirjes si ne foto. 
Pastrojme manat e tokes dhe manaferrat. I sperkatim me sheqer pluhur dhe raki rrushi. I vendosim ne mes te fetave te shalqinit dhe e servirim duke e zbukuruar me gjethe menteje.

Gjak e dhjame :D

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...