Shkruaj perberesin ...

Friday, April 29, 2011

Tave me rrepa

Perberesit per 2 veta:
vaj ulliri
gorgonzola
djath parmigiano reggiano ose kaçkavall
buke e grire

Pergatitja:
qerojme rrepat dhe i presim ne feta te holla. I veme ne nje tenxhere me uje te kripur te marrin nje vale. I kullojme dhe i rendisim ne nje tave te lyer me vaj ulliri. I sperkatim me djath parmigiano, gorgonzola dhe buke te grire. I hedhim nje pike vaj siperfaqes dhe i vendosim ne furre te piqen, ne temperaturen 200°C per 10-15 minuta. I servirim si pjate te dyte te shoqeruar me mish.
Gjak e dhjame :D

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...